Fkare Fotoğraf Festivali; Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf Kulübü tarafından düzenlenen, Türkiye’nin dört bir yanından katılan katılımcılarla, fotoğrafçı/sanatçı kimlikleriyle öne çıkan yürütücüleri bir araya getirir. Bir hafta süren üretim dolu atölye sürecinin ardından sergi süreciyle noktalanan festival, kar amacı gütmeden düzenlenir.

Çoğunlukla üniversite öğrencisi olan katılımcıları, takip ettikleri/ilham aldıkları isimlerle bir araya getirerek üretim temelinde karşılıklı bir paylaşım sürecine dahil eden Fkare Fotoğraf Festivali; bu süreçleriyle daha yolun başında olan, çeşitli fotoğraf yönelimlerine ve fotoğrafla bağdaşan sanat dallarına ilgi duyan gençler için somut bir aşama olmaktadır. Bu zamana kadar katılan onlarca yürütücünün, yüzlerce katılımcının katkıları ve emekleriyle oluşan kolektif bir birikimle ilerleyen festival, her sene Haziran ayında gerçekleştirilir.

Bu güne kadar yürütücülük yapmış sanatçılar: Dora Günel, Emrah Altınok, Engin Gerçek, Murat Germen, Zsar Chankian, Aslı Narin, Cengiz Akduman, Dilan Bozyel, Gözde Türkkan, Pınar Dağ, Aykan Özener, Orhan Cem Çetin, Emre Dörter, Umut Kebabçı, Cemil Batur Gökçeer, Cemre Yeşil, Merve Ünsal, Özgür Atlagan, Sevim Sancaktar, Süleyman Duman, İrem Sözen, Ata Kam, Yücel Tunca, Yiğit Günel, Ege Kanar, Begüm Koçum, Beril Gür, Kerem Ozan Bayraktar, Sergen Şehitoğlu, Volkan Kızıltunç, Sahir Uğur Eren.