Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf Kulübü’nün 19-23 Haziran tarihleri arasında Dora Günel, Orhan Cem Çetin, Volkan Kızıltunç ve Sahir Uğur Eren’in yürütücü oldukları 4 atölye ile gerçekleştirdiği Fkare’07 Fotoğraf Festivali’nin atölye üretimleri, 1-31 Temmuz tarihlerinde Fotoğrafevi’nde sergilenecek.

Festival bu sene, “Bir yerde iki kere kaybolmak mümkün müdür?” sloganıyla, kent temasına yoğunlaşırken, proje üretimlerini çeşitli fotoğraf yönetimleri ile gerçekleşti.

Dora Günel’in yürütücülüğünde, oturumların Fotoğrafevi’nde gerçekleştiği, Sosyal Belgesel Atölyesinde katılımcılar; İstanbul’daki çarpık kentleşme ve düzensiz büyümeyi gözlemlediler, bunun yanı sıra kimliğini korumaya çalışan semtleri ve çarpıklığa direnen insanları sosyal belgesel fotoğraf anlayışıyla inceledi.

Orhan Cem Çetin’in yürütücülüğünde Yalanlar, Kuyruklu Yalanlar ve Fotoğraflar atölyesinde katılımcılar; bir kent arkeolojisi çalışması yaptılar, buluntu objelerin fotoğraflarını subjektif olarak hikayelendirdikleri projelerini bir fanzin olarak tamamladılar.

Volkan Kızıltunç’un yürütücülüğünde, oturumların FUAM’da gerçekleştiği Genişleyen Şehri Yeniden Keşfetmek atölyesinde katılımcılar, atölye konusu çerçevesinde, geliştirdikleri proje fikirlerini kavramsal fotoğraf yaklaşımıyla tamamladılar.

Son olarak Uğur Eren’in yürütücülüğünde, Kent Belleği Oluşturmak atölyesinde, mimari fotoğraf çekim tekniklerine değinilerek, mimari olarak hızlıca değişen şehir üzerinde katılımcılara kent belleği oluşturmanın yolları aktarıldı. Ve bu kapsamda değişimin hızlı yaşandığı Levent, Maslak semtlerinde kent belleği pratiği gerçekleştirildi.

Sergi tarihleri; 1-31 Temmuz 2017

Sergi açılışı; 1 Temmuz Cumartesi 17:00 Fotoğrafevi

Kılıç Ali Paşa Mah. Samanyolu Sokak, Raif Bey Apt 7/1 Cihangir-Beyoğlu/ İstanbul

Fkare7küçükSergiafiss